fbpx

Jeśli uśmiechasz się pod nosem po przeczytaniu tytułu tego artykułu, to oznacza, że najprawdopodobniej nie stosujesz jeszcze toniku ziołowego ALVEO firmy Akuna. I choć powstał on w zupełnie innym celu, czyli z myślą o doprowadzeniu ludzkiego organizmu do stanu równowagi (homeostazy), to nie da się nie wspomnieć o jego często zbawiennym wpływie na „dolegliwość” jaką jest kac.

 

ALVEOWiele osób, stosujących tonik ziołowy ALVEO minimum kilka miesięcy zauważa, że w przypadku, w którym zdarzyło się im spożyć nadmierną ilość alkoholu, złe samopoczucie występujące w kilka godzin po jego spożyciu (najczęściej w kolejnym dniu), czyli popularny kac, nie było tak uciążliwe jak to miało miejsce w przeszłości. Osoby te zauważyły również, że dolegliwości takie jak ból głowy, światłowstręt, nadwrażliwość na hałas, potliwość, zaburzenie funkcji motorycznych (drgawki, zaburzenia równowagi), depresja i rozdrażnienie, występowały u nich z mniejszym nasileniem lub nie występowały w ogóle.

 

Oczywiście nie oznacza to, że stosując ALVEO i spożywając jednocześnie napoje alkoholowe możemy czuć się w pełni bezkarni. Stosowanie preparatu ALVEO pomaga jedynie przyspieszyć jego wydalanie z naszego organizmu. A dokładniej pomaga w usuwaniu efektu i skutków jego metabolizowania do aldehydu octowego (etanal), będącego od 10 do 30 razy bardziej toksycznym dla organizmu ludzkiego niż sam etanol.

 

Z tego też powodu u niektórych osób po wypiciu „na kaca” nawet niewielkiej ilości toniku pojawiają się wymioty. ALVEO pobudza bowiem nasz organizm do pozbywania się toksyn, a tym niewątpliwie jest dla niego alkohol oraz produkty jego przemiany. Jeśli u siebie również zauważasz podobną reakcję, to sugerujemy najpierw wypicie niewielkiej ilości preparatu – np. 1/2 miarki (14 ml), a następie po wystąpieniu torsji odczekanie 30-60 minut i dopiero po tym czasie wypicie 2-3 miarek (56-84 ml) ALVEO.

 

 

Jak używać ALVEO na kaca?

Oto nasze sprawdzone doświadczalnie rady na walkę z kacem z wykorzystaniem ALVEO:

  1. Jeśli pamiętasz, wypij 1-2 miarki ALVEO po powrocie z zabawy i położeniem się spać.
  2. Po przebudzeniu wypij kolejną porcję ALVEO – 2-3 miarki (56-84 ml) lub jeśli  po jego wypiciu występują u Ciebie wymioty zacznij od 1/2 miarki (14 ml), a po ustaniu torsji odczekaj 30-60 minut i przyjmij kolejne 2-3 miarek (56-84 ml) produktu.
  3. Uzupełniaj płyny – pij wodę, soki owocowe, sok z kwaszonych ogórków lub kapusty (zawiera witaminę C).
  4. Uzupełnij witaminę B12 (produkty mięsne, ryby, jajka, mleko i jego przetwory).

 

Jeśli masz własne doświadczenia ze stosowaniem ALVEO podczas kaca, to podziel się nimi z innymi pisząc komentarz do wpisu.