fbpx

Już wkrótce na rynku polskim pojawi się nowy produkt, dostępny w ofercie firmy Akuna już w kilku krajach i zyskujący w nich coraz większą popularność. Będzie nim AkuCleanse, którego głównym zadaniem jest wspomaganie oczyszczania wątroby, okrężnicy, nerek i skóry oraz ochrona wątroby. O to jak oczyszczać organizm i dlaczego oczyszczanie naszego organizmu jest konieczne, czy wręcz niezbędne w dzisiejszym świecie, został zapytany Jerzy Maslanki – autorytetem w dziedzinie profilaktyki zdrowotnej i wieloletni jej propagator.

 

Jerzy Maslanky o AkuCleanseAkuna: Dlaczego musimy oczyszczać swój organizm?

Jerzy Maslanky: Nie jest dla nikogo nowością, a przynajmniej być nie powinno, że życie w świecie zdominowanym chemią nieorganiczną, generuje potrzebę regularnego i cyklicznego oczyszczania organizmu. Mniej lub bardziej intensywnego tak, by uniknąć przeciążenia organów odpowiedzialnych za usuwanie toksyn, co objawia się gorączką, bólami głowy, dreszczami, bólami mięśniowymi i kostnymi, świądem, nudnościami i wymiotami oraz wysypkami skórnymi.

Akuna: Jak prawidłowo oczyszczać organizm?

Jerzy Maslanky: To, w jaki sposób przebiega nasz proces detoksykacji zależy nie tylko od składu czynników zatruwających organizm, ale też od naszych osobistych predyspozycji detoksykacyjnych lub nawet możliwości trawiennych. Innymi słowy od tego wszystkiego, co nas wyróżnia i ukrywa się pod pojęciami naszej biologicznej indywidualności i predyspozycji metabolicznych.
Prawidłowa detoksykacja organizmu to nie tylko usuwanie z wątroby czy jelit metali ciężkich, parabenów, organicznych i nieorganicznych metabolitów. To jednocześnie konieczność przejęcia kontroli nad ilością tkanki tłuszczowej, czyli “przechowalnią” tego wszystkiego, co poprzez detoksykację chcielibyśmy z organizmu usunąć. I jest to chyba najistotniejsze stwierdzenie, o którym powinniśmy pamiętać, zanim zdecydujemy się na wybór produktu detoksy kującego.

Akuna: Dlaczego?

Jerzy Maslanky: Chociażby dlatego, że bazując na informacjach zawartych w „American Journal of Preventive Medicine” oraz słowach dr Mark Tremblay z kanadyjskiego szpitala w Ottawie, międzynarodowego eksperta w dziedzinie dziecięcej otyłości, dziś choroba otyłości powoduj więcej przypadków zachorowań i umieralności aniżeli palenie papierosów!

Akuna: Jaka dokładnie jest zależność między otyłością a toksynami?

Jerzy Maslanky: Otóż tłuszcz nie jest tylko masą o żółtym kolorze. To żywa tkanka, która nie tylko przechowuje toksyczne substancje, ale też produkuje hormony (m.in. estrogen). A więc im jest jej więcej tym większe są zapasy trucizn, tym większe są zaburzenia hormonów, co doprowadzić może do cukrzycy, chorób tarczycy, nowotworowych lub układu krążenia oraz wielu, wielu innych. To zaledwie wierzchołek góry lodowej. Dlatego właśnie ważne jest, aby w procesie własnej detoksykacji wziąć pod uwagę kontrolę przyrostu tkanki tłuszczowej.

Akuna: A co sądzi Pan o produkcie AkuCleanse?

Jerzy Maslanky: Analizując skład preparatu zgodnie z powyższą koncepcją, mówiącą o tym, że nie ma pełnej detoksykacji, jeśli pominięta zostaje kwestia odtrucia i redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, doszedłem do wniosku, że produkt ten spełnia podstawowe wymogi. Powiem więcej – opracowany został w sposób inteligentny. Bo tu nie chodzi tylko o oczyszczenie wątroby ostropestem czy mniszkiem, które są idealną kombinacją są dla tego organu. To tylko część procesu detoksykacji.

Oczyszczanie musi też zachodzić w jelitach, w efekcie ma dawać także usprawnienie procesu trawienia, a przez to redukcję niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej. I tu pojawia się składnik, który w AkuCleanse pełni kompleksową rolę – to guma ksantanowa. Wykorzystana we właściwej proporcji w odniesieniu do pozostałych składników, jest moim zdaniem składnikiem kluczowym, regulującym poziom cukru we krwi. Stąd też jej szerokie zastosowanie w wielu lekach obecnych na farmaceutycznym rynku. O tej szczególnie ważnej funkcji gumy ksantanowej powinni pamiętać wszyscy posiadający problem z kontrolą cukru oraz z syndromem Sjogrena. Jednak najważniejszą cechą gumy ksantanowej jest zwiększanie regularności wypróżniania, dzięki stymulacji jelita grubego. A zauważmy, że przecież zakłócenia prawidłowego i systematycznego wypróżniania się jest jednym z głównych powodów zatrucia organizmu.

Akuna: Czyli Pana sposób na oczyszczanie to…?

Jerzy Maslanky: Na bazie własnych doświadczeń i posiadanej wiedzy uważam, że AkuCleanse wraz z AkuProbiotics przy zachowaniu odpowiedniej diety mogą realizować swoje zadania. A idealnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie także AkuSel i AkuC dla wsparcia kontrolującej metabolizm tarczycy.

Akuna: Dziękujemy za rozmowę.

 

Wywiad został opublikowany na stronie firmowej Akuna Polska i jest dostępny pod adresem:
https://www.akuna.net/index.php?typ=AUH&showid=32&id=3750123