fbpx

Kontynuujemy nasz cyk artykułów dotyczących nietypowego zastosowania produktów Akuna. Tym razem opowiemy w nim o naszych kosmetykach.

Czy wiesz, że BIO Kosmetyki CLEAR NATURE są w stanie pomóc i poradzić sobie z oparzeniami?

Informację tę, wraz z dokumentacją zdjęciową, zamieszczamy dzięki uprzejmości czeskiego oddziału biura Akuny. To właśnie jeden z jej klientów „przetestował” na sobie to kolejne nietypowe działanie naszych naturalnych kosmetyków i udowodnił ich wysoką skuteczność w przypadku tak poważnych obrażeń, jakimi dla ludzkiego organizmu są oparzenia.

Oparzenia

Co prawda nie znamy zbyt wielu szczegółów ani przyczyn powstania oparzenia. Ale z informacji, które otrzymaliśmy, jednoznacznie wynika, że zastosowana przez tą osobę „pooparzeniowa kuracja” kosmetykami z linii CLEAR NATURE przyniosła wyśmienite efekty.

Z przekazanych informacji wiemy, że zaraz po powstaniu oparzenia został użyty w tym miejscu na skórze BIO Balsam do ust. Balsam był używany również w kolejnych dniach i nakładany kilka razy dziennie. Na noc natomiast na ranę nakładane było regenerujące serum ze złotem AkuGold.

Już po tygodniu stosowania takiej kuracji wspomagającej widać było znaczącą poprawę gojenia powstałego oparzenia,. Natomiast po niecałych 14 dniach stosowania obu produktów na skórze nie było widać zupełnie żadnych oznak wcześniejszego poparzenia. Potwierdzają to załączone zdjęcia.

Oparzenia

Co spowodowało tak doskonałe efekty gojenia powstałego oparzenia? Poszczególne składniki, które wchodzą w skład tych kosmetyków. I choć zostały one stworzone w zupełnie innym celu, to występujące w nich substancje skutecznie chronią oraz regenerują naszą skórę.

W BIO Balsamie do ust znajduje się cynamon łagodzący stany zapalne, koenzym Q10 stymulujący regenerację komórek, lawendę i masło shea, które m.in. pomagają w usuwaniu blizn, olejek rycynowy działający kojąco, łagodzący podrażnienia i stany zapalne oraz wosk pszczeli, który stanowi jest źródłem protein, lipidów witamin i soli mineralnych, a także przyspiesza gojenie ran w tym również tych powstałych na skutek oparzenia, co potwierdza powyższy przykład.

Jeśli zaś chodzi o serum regenerującego AkuGold to zawiera ono koloidalne złoto pobudzające produkcję kolagenu, który zwiększa elastyczność skóry, koloidalne srebro o działaniu bakteriobójczym, dzięki któremu rana jest chroniona przed infekcjami, wyciąg z płatków róży zawierający wiele witamin i minerałów, który m.in. przyspiesza regenerację naskórka oraz peptyd jedwabiu stymulujący tworzenie nowych komórek i produkcję kolagenu, elastyny czy kwasu hialuronowego wpływające na sprężystość i jędrność skóry.